Kroky, které byste měli podniknout 5 let před vašim důchodem

Existuje jeden jistý způsob, jak udělat událost stresující: Vydejte se do ní nepřipraveni. Pokud jste do pěti let do důchodu, neodkládejte to. Pět let se může zdát jako dlouhá doba, ale jde to rychle. Výzkum ukazuje, že ti, kteří začnou plánovat alespoň na pět let, mají šťastnější důchod.

Uděláte-li následujících pět krátkodobých plánů odchodu do důchodu co nejdříve, není co ztratit a co získat.

  • Vaše první výběry z důchodu, sociálního zabezpečení nebo penzijních plánů se mohou zpozdit, takže pro jistotu uložte další peníze v bezpečných investicích.
  • Chcete -li se rozhodnout, zda máte dost důchodu, vytvořte přesný odhad částky, kterou utratíte, a výše příjmu, který budete mít každý měsíc.
  • Vyhodnoťte daňové důsledky odchodu do důchodu a určete, jaké kroky je nyní nejlepší podniknout.
  • Zjistěte, jakou kombinací investic dosáhnete míry návratnosti, kterou potřebujete v důchodu, přičemž budete mít míru rizika, která je pro vás přiměřená.
  • Zvyšte hotovostní rezervy
Také čtete:  Kdy žádat o důchod?

Připravte se na zpoždění tím, že budete mít připravené další hotovostní rezervy na bezpečné investice: věci jako spoření, kontrola a účty peněžního trhu. Částka, kterou je možné odložit, je kdekoli od tří do šesti měsíců životních nákladů.

Odhadněte, kolik peněz budete na důchod potřebovat
Abyste se mohli rozhodnout, zda máte dost na důchod, musíte si vypracovat přesný odhad částky, kterou utratíte, a výše příjmu, který budete mít každý měsíc. Toto je nejdůležitější krok při plánování důchodu, který můžete udělat.

Po odchodu do důchodu můžete také pracovat na částečný úvazek nebo z koníčku udělat podnikání, které může doplnit váš důchodový příjem.

Jedním z důležitých kroků v tomto procesu, který je často přehlížen, je stanovení horizontu plánování nebo počet let, o kterých si myslíte, že budete potřebovat na financování důchodu, a zohlednění dopadu inflace v těchto letech. Pokud tyto výpočty nezvládáte sami, vyhledejte kvalifikovaného finančního poradce, který vám pomůže. Odchod do důchodu je, doufejme, něco, co budete dělat jen jednou, takže vyhledat odbornou pomoc je naprosto v pořádku.

Také čtete:  Jak odejít do důchodu do 50: 6 věcí, které je třeba zvážit

Máte akcie společnosti, které je třeba diverzifikovat? Naplánujte si částku daně, kterou budete dlužit v roce, kdy akcie prodáte, nebo rozložení prodeje na několik kalendářních let.

Důchodci běžně podceňují výši daní, které zaplatí v důchodu. Malé plánování v této oblasti vám může pomoci vyhnout se velkým problémům později.

Důchody 2023
Jak se zajistit před důchodem

Diverzifikujte své investice
Sledovat, jak vaše portfolio stoupá a pak zase klesá, není nikdy příjemné, ale nakonec, pokud máte dostatek peněz, nezáleží na tom, jak jste se tam dostali.

Jakmile jste v důchodu, je to však jiný příběh. Když přijímáte pravidelné výběry z portfolia, volatilita má mnohem větší dopad. Je to něco, čemu plánovači důchodu říkají „sekvenční riziko“. Snížení vzestupů a pádů může výrazně zvýšit pravděpodobnost, že vaše peníze vydrží po celý život.

Věnujte čas tomu, abyste zjistili, jakou kombinací investic dosáhnete potřebné návratnosti, a zároveň máte míru rizika, která je pro vás přiměřená. Charakteristiky rizika a návratnosti vašeho portfolia ovlivní, jaký budete mít příjem a jak dlouho bude trvat.

Také čtete:  Důchodová kalkulačka je užitečným nástrojem

Vzdělávejte se
Přestože je vhodné vyhledat odbornou pomoc, pravdou je, že o vaše peníze nikdy nebude nikdo pečovat tak jako vy. Udělejte si čas na informace o plánování a investování do důchodu.

Budete se chtít dozvědět o investičních přístupech, které ovlivňují distribuční fázi v důchodu, protože je zcela odlišná od akumulační fáze. Přistupujte k plánování s otevřenou myslí a s cílem zajistit si bezpečný příjem. To vás povede k vhodnějším volbám, než se soustředit pouze na dosažení nejvyšší míry návratnosti.

Několik návrhů: navštivte investiční třídu na místní komunitní škole, absolvujte online školení, čtěte knihy a využívejte internet k učení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a rady se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *