Důchody 2023: Výpisy ze zpráv

Přinášíme vám přehled o důchodech na rok 2022, o tom, kde se to psalo. Přehledně, stručně. V jednom článku, seřazeno podle data a se zdrojem.

Důchody půjdou nahoru. Průměrný důchod bude přes 16 000 Kč

Důchody a důchodová valorizace jsou každoročním tématem. Podobně jako v minulých létech, důchody se zvyšují. Je to dáno tím, že roste průměrná mzda a taky tím, že v některých letech roste inflace více, než bychom chtěli. Stát takto na to reaguje a tím zvedá i důchody.

Ke zvyšování důchodu, které řídí stát je třeba přičíst i bonus, který například od příštího roku bude činit 300Kč měsíčně, viz zpráva níže. Na stole je také další příspěvěk, pokud jste vychovali dítě (jeden z rodičů, takže částka se bude v manželství dělit na půl) a to 500Kč. Tady je ovšem třeba počkat, zda tento návrh podepíše prezident.

Také čtete:  Zákonná valorizace důchodů 2023

18. srpna, zdroj na celý článek: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/duchody-pujdou-nahoru-prumerna-penze-bude-pres-16-tisic-172590

Dřív do důchodu kvůli vyšší valorizaci? Konec roku přinese velké dilema

Psali jsme, že získáte měsíční bonus 300Kč, ale pouze pod podmínkou, že do důchodu půjdete letos nebo si letos o něj alespoň zažádáte. To možná některé přinutí zamyslet se nad odchodem k předčasnému důchodu.

Kdo by se chtěl přesněji informovat o svém nároku na důchod, je to možné na kterékolik pobočce ČSSZ, nicméně podle samotných důchodových poradců i tam není úplně jisté, že zájemci dostanou přesné odpovědi. „Ne každý je ochotný nebo tolik informovaný, aby vám zodpověděl na přesné kalkulace“, dodávají.

30. srpna, zdroj: https://www.penize.cz/starobni-duchod/428585-driv-do-duchodu-kvuli-vyssi-valorizaci-konec-roku-prinese-velke-dilema

Důchody 2022
Příspěvek byl publikován v rubrice Důchody v roce 2023 se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *